измени

Novitec McLaren Artura – Крал на патиштата

Novitec McLaren Artura – Крал на патиштата

McLaren Arthur е подигнат на следно ниво. Имено зад сето ова стои Novitec, специјалистот за трансформација на суперавтомобили. Со зголемена моќност, ревидирана аеродинамика и секако уникатен изглед изданието на Artura несомнено привлекува внимание на патиштата. „Novitec McLaren Artura широко користи јаглеродни влакна, а особено се истакнуваат задниот спојлер и предниот сплитер“ - пренесува autobog.rs Поелегантниот и „понизок“ изглед се должи и на пакетот за аеро каросерија што ја подобрува аеродинамиката. Тркалата од 19 и 20 инчи ја доловуваат уште повеќе уникатноста на самиот модел, а автомобилот е и 20 mm поблиску до асфалтот, со изменетата суспензија. Има и нов издувен…
Read More
Благ фејслифтинг и повисока цена – BMW ја освежи и серијата 2

Благ фејслифтинг и повисока цена – BMW ја освежи и серијата 2

Стилски дотераниот M Sport пакет е стандарден. Но,сепак моделот не претрпил некои големи измени, пренесуваат медиумите. Особено не е променет во надворешниот дел. Благ фејслифтинг и повисока цена - BMW ја освежи и серијата 2 Сепак, она што е ново е изборот на бојата, а во поглед на ентериерниот простор, на седиштата и дел од останатите површини додадени се нешто повеќе украсни детали. Исто така, и управувачот е малку променет. iDrive системот има нов софтвер, а спортските возачи ќе бидат задоволни од M Sport ослонувањето. Повеќе прочитајте на изворот.
Read More
Mastercard со нови измени

Mastercard со нови измени

„Од Mastercard најавуваат дека од 2030 година треба да воведат големи новини за корисниците. Од европските корисници повеќе нема да се бара рачно да ги внесуваат броевите на нивните картички кога вршат онлајн трансакции.“ вели posolovni.hr, пренесува faktor.mk Имено информациите што се пренесуваат од CNBC, велат дека Mastercard исто така најавува дека сите картички што ги издава на својата мрежа во Европа ќе бидат „токенизирани“ 16-цифрениот број на картичката што се користи за трансакции, ќе биде заменет со случајно генериран токен. Постепено ќе се укине рачниот внес на картички за е-трговија до 2030 година во Европа. За да се заштитат…
Read More