Cadilallac Escalade најавува ѕверски перформанси

Cadilallac Escalade

Cadilallac, препознатлив по својот маркантен дизајн и луксуз, сега ја внесува својата игра на сосема ново ниво. Најголемиот SUV (возило за спортска употреба) на брендот, Escalade, не само што ја задржува својата класична елеганција, туку го донесува и моќниот стил на возење во современото доба.

Што го прави овој модел толку пособен?

Неговата врвна технологија и перформанси. Од стандардниот 6,2 литарски V-8 мотор кој располага со 420 коњски сили до 3,0-литарскиот дизел-шест. Cadilallac Escalade нуди избор на моќни мотори што ги обезбедуваат одличните перформанси и ефикасност во исто време.

Но, тука не застанува работата. Со 10-брзински автоматски менувач и опции за погон на задните или сите тркала, овој SUV не само што е моќен туку и контролиран и притоа обезбедува стабилно и удобно возење во секоја ситуација. цхт

Од патот до градските улици , Cadilallac Escalade се претставува како вистински мајстор на управувањето. Неговата независна задна суспензија го обезбедува дополнителниот простор за нозете во третиот ред. Ова го прави идеален за семејства и патувања на долги релации.И додека стандардните перформанси се веќе впечатливи, Escalade -V претставува вистински досег на врвната моќ. Со ѕверски натполнет 6.2-литарски V-8, овој модел нуди неодолива комбинација од моќ и брзина, забрзувајќи до 60 mph(мили на час) за само 4,3 секунди!

Извор