SUV

Cadilallac Escalade најавува ѕверски перформанси

Cadilallac Escalade најавува ѕверски перформанси

Cadilallac, препознатлив по својот маркантен дизајн и луксуз, сега ја внесува својата игра на сосема ново ниво. Најголемиот SUV (возило за спортска употреба) на брендот, Escalade, не само што ја задржува својата класична елеганција, туку го донесува и моќниот стил на возење во современото доба. Што го прави овој модел толку пособен? Неговата врвна технологија и перформанси. Од стандардниот 6,2 литарски V-8 мотор кој располага со 420 коњски сили до 3,0-литарскиот дизел-шест. Cadilallac Escalade нуди избор на моќни мотори што ги обезбедуваат одличните перформанси и ефикасност во исто време. Но, тука не застанува работата. Со 10-брзински автоматски менувач и опции…
Read More