Audi S3

Пристигна уште помоќен и поскап „Audi S3“ (ФОТО/ВИДЕО)

Пристигна уште помоќен и поскап „Audi S3“ (ФОТО/ВИДЕО)

Долго време по рестилизираниот „А3“, „Audi“ го претстави надградениот „S3“. Германскиот производител тврди дека ги подобрил спортските перформанси на овој автомобил. „S3“ сѐ уште се нуди во две верзии на каросеријата, кои се разликуваат од обичните верзии „А3“ само по деталите како што се новите адаптивни LED светла и малку изменетата решетка на ладилникот. Во кабината, промените вклучуваат нови отвори за воздух, нова рачка на менувачот и воведување ново амбиентално осветлување. Додатоци како што се црн тапацир на покривот, педали од не’рѓосувачки челик и детали од јаглеродни влакна исто така се задолжителни во новиот „S3“. Најважниот весник е под хаубата.…
Read More