Строл

Строл останува во Астон Мартин уште долго време

Строл останува во Астон Мартин уште долго време

Таткото не го отпушти синот: Строл останува во Астон Мартин Ленс Строл е канадскиот возач, имено син на Лоренс Строл кој е сопственик на Астон Мартин. Медиумите соопштија дека возачот, ќе го продолжи договорот со Астон Мартин. Што значи таткото нема да го отпушти синот како што претходно се шпекулираше. Клубот соопшти дека Ленс ќе вози во шампионатот и за екипата и в о 2026. „Среќен сум што ќе останам во екипата и во 2025 година и после тоа“, наведе Ленс. Имено, најдобриот пласман на именуваниот возач, му беше четврто место на трката во Австралија. Минатата сезона, го освои 10.…
Read More